Новини

Захисти бакалаврських кваліфікаційних робіт, 18-19 червня 2024

На кафедрі аналітичної хімії хімічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка 18 та 19 червня відбулися захисти бакалаврських кваліфікаційних робіт. Тематика робіт широка і різноманітна, охоплювала інструментальні методи аналізу, створення нових матеріалів для потреб аналітичної хімії, вивчення хіміко-аналітичних властивостей нових речовин, контроль якості фармацевтичних препаратів та харчових продуктів. Вмотивовані відповіді на поставлені запитання, яких було багато, бо роботи зацікавили присутніх. Високий рівень випускних кваліфікаційних робіт та теоретичної підготовки студентів-випускників були відмічені членами ДЕК та її головою, д.х.н. О.В. Зуєм. Вітаємо усіх новоспечених бакалаврів з завершенням важливого етапу їхнього навчання!

25-та Міжнародна конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Сучасні проблеми хімії»

З 15 по 17 травня 2024 року на хімічному факультеті відбулася двадцять п’ята Міжнародна конференція студентів, аспірантів та молодих вчених «Сучасні проблеми хімії».
 Секція аналітичної хімії зібрала понад 50 доповідей, представлених студентами та аспірантами хімічного факультету та інших навчальних закладів України. Частина науково-дослідних робіт була виконана на базі хімічного факультету Единбурзького університету в рамках міжнародного партнерства між двома університетами та Брюссельського університету. Учасники поділилися своїми дослідженнями та досягненнями в галузі аналітичної хімії, вражаючи слухачів глибиною знань та інноваційними підходами. Раді були вітати учасників зі Львова, Ужгорода, Одеси, Черкас та незламного Харкова. Взяли участь у засіданні секції і представили змістовні доповіді магістри біологічного факультету КНУ та фармацевтичного факультету Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, молоді вчені з Інституту колоїдної хімії та хімії води НАН України та Інституту молекулярної біології і генетики НАН України.

110 років з дня народження Анатолія Терентійовича Пилипенка

3 травня 2024 р. виповнилося 110 років з дня народження видатного хіміка-аналітика, академіка АН УРСР, доктора хімічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата державної премії України Анатолія Терентійовича Пилипенка. А.Т. Пилипенко - автор близько 1000 наукових праць, у тому числі 19 підручників, монографій  і довідників з аналітичної хімії. Підготував 5 докторів і 69 кандидатів наук. Більше інформації про акад. А.Т. Пилипенка тут.

Знайомство з можливостями стажування і роботи у фармацевтичній компанії «Дарниця»

Як підтримати Україну в нелегку годину? Студентам - сумлінним навчанням і наполегливою працею. Використовувати набуті знання та вміння на сучасних підприємствах, сприяти розвитку технологій, щоб зростала економічна потужність держави. Хімічний факультет не лише випускає висококваліфікованих фахівців, але й активно сприяє їхньому працевлаштуванню. Зокрема, й через тренінги, екскурсії і зустрічі з кращими роботодавцями країни. 
Нещодавно майбутні бакалаври кафедри аналітичної хімії ознайомились з можливостями стажування і роботи у фармацевтичній компанії «Дарниця». Досвідчені фахівці Аналітичної лабораторії відділу фармацевтичних розробок  провели екскурсію лабораторіями компанії, розповіли про важливість кожного етапу випробувань у процесі розробки і контролю якості. Дружний колектив, відповідність міжнародним стандартам, сучасні технології і обладнання, комфортні умови праці – це відповідь компанії на запити молоді, яка обирає для себе майбутнє. 

Екскурсія у фармацевтичну компанію «Фармак»

Студенти 4 курсу хімічного факультету кафедри аналітичної хімії КНУ ім. Тараса Шевченка відвідали фармацевтичну компанію «Фармак», яка є лідером фармацевтичного ринку України та одним із найбільших експортерів лікарських засобів. Студенти отримали унікальну можливість поглибити свої знання про виробництво медичних препаратів та ознайомитися з передовими технологіями, які застосовуються у цій галузі.
Протягом екскурсії студенти мали змогу: побачити виробничі лінії у дії; дізнатися про високі стандарти якості; ознайомитися з дослідницькою діяльністю компанії та з вимогами до майбутніх кандидатів на вакантні посади в цих лабораторіях.
Фармацевтична галузь постійно розвивається, потребує талановитих дослідників та науковців, які вміють застосовувати свої знання та навички для створення майбутніх лікарських засобів та їх аналізу.
Після екскурсії студенти однозначно набули нових знань та вражень, які можуть вплинути на їх подальший вибір кар’єри.

Імпакт-фактори аналітичних журналів - Impact factors of analytical journals

Імпакт фактори Українських журналів

Перелік українських журналів з Імпакт фактором (Impact Factor)

(з докладу представників Thomson Reuters у Києві, травень 2011)