Мета і задачі дослідження

- розробка твердофазних реагентів на основі адсорбційно закріплених на поверхні силікагелю фталексонів - ксиленолового оранжевого (КО) і метилтимолового синього (МТС) та трифенілметанового барвника (ТФМБ) - еріохромціаніну R (ЕХЦ) та їх комплексів для сорбційно-спектроскопічного та візуального тест-визначення Плюмбуму, Цинку, Флуориду та Оксалату.

Для досягнення цієї мети необхідно було вирішити такі задачі:

- встановити оптимальні умови сорбції регентів немодифікованим та    модифікованим ЧАС силикагелями;

- розробити найбільш ефективні для визначення важких металів, F- і C2O42- аналітичні форми твердофазних реагентів;

- дослідити взаємодію іммобілізованих реагентів з іонами металів залежно від часу контакту фаз, рН і об’єму розчину, типу і маси сорбента;

- дослідити конкурентні реакції за участю F- і C2O42- та твердофазних фталексонів;

- вивчити заважаючий вплив макро- та мікрокомпонентів води, продуктів харчування та інших об’єктів аналізу й запропонувати способи його усунення;

- розробити методики сорбційно-спектроскопічного і візуального тест-визначення Pb(II), Zn(II), F- і C2O42- та провести їх апробацію на конкретних об’єктах.

Об'єкт дослідження: Адсорбційно закріплені на кремнеземі фталексони та ТФМБ і їх комплекси з ферумом (ІІІ), вісмутом (ІІІ) та алюмінієм (ІІІ).

Предмет дослідження: Взаємодія іммобілізованих у різний спосіб КО, МТС і ЕХЦ з Плюмбумом, Цинком, а також конкурентні реакції за їх участю.

Методи дослідження: природу гетерогенної взаємодії реагентів та їх хелатів з немодифікованим та модифікованим четвертиною амонійною сіллю (ЧАС) силікагелем та іонів металів з модифікованими кремнеземами досліджували з використанням сорбційних та спектроскопічних методів, зокрема УФ/Вид- та твердофазної спектрофотометрії, потенціометрії, атомно-абсорбційної спектроскопії, кольорометрії.