Практичне значення одержаних результатів

 

Практичне значення одержаних результатів. Метод кондуктометрії дає можливість проводити експрес-контроль щодо придатності кремнезему для одержання адсорбентів. Показано, що обробка кремнезему концентрованою HNO3 з наступним прожарюванням при t ³ 400 °C дозволяє одержувати матрицю більш високої чистоти для подальшого модифікування з метою синтезу адсорбентів для вилучення мікрокількостей металу.

Показано, що методом прямого кондуктометричного титрування можна визначати концентрацію іммобілізованих груп сильнокислотної природи з межею визначення 6,0 mмоль/г.

Для поліфункціональних ОК, що містять у поверхневому шарі, як кислотні, так і основні групи (амфоліти), використання кислотно-основного кондуктометричного титрування дозволяє диференційовано визначати концентрацію всіх протолітично-активних груп.

Поєднання методів прямого та оберненого кондуктометричного титрування дозволяє надійно ідентифікувати та визначати концентрацію тіольних (відносна похибка 6%) і алкілсульфогруп на поверхні ОК при їх спільній присутності.

Метод кондуктометричного титрування дозволяє визначати загальну концентрацію іммобілізованих амінів і оцінювати ступінь неоднорідності функціонального шару.