Наукова новизна отриманих результатів.

ü     Встановлено вплив природи електролітів на їх розподіл у системі вода -фаза НПАР при температурі помутніння. Показана можливість переходу електроліту в міцелярну фазу за рахунок утворення комплексної сполуки між катіоном металу та поліоксиетиленовим ланцюгом молекули НПАР.

ü     Систематично досліджено міцелярну екстракцію аліфатичних та ароматичних карбонових кислот, їх карбоксилатів з металами фазами НПАР. З’ясовано вплив основних факторів, що обумовлюють ефективність екстракції у таких системах.

ü     На прикладі карбонових кислот, органічних реагентів та їх металокомплексів встановлено вплив загальної гідрофобності та заряду частинки на характеристики її розподілу між водою та міцелярною фазою неіонної ПАР.

ü     Вперше показано вплив структури молекули органічних реагентів та метало­комплексів на їх розподіл у системі вода ‑ фаза НПАР при температурі помутніння.

 

Практичне значення одержаних результатів.

Отримані в роботі результати можуть бути використані для передбачення характеристик розподілу речовин між водою та міцелярною фазою НПАР при температурі помутніння. Запропоновані лінійні регресії придатні для прогнозування коефіцієнтів розподілу субстратів різної природи у системі вода – фаза НПАР.  Розроблено практичні рекомендації по створенню ефективних міцелярно-екстракційних систем у цілому. Розроблено методики атомно-абсорбційного визначення плюмбуму, кадмію, цинку, купруму та мангану, а також методику спектрофотометричного визначення молібдену у водах різних категорій з попереднім міцелярно-екстракційним концентруванням.