Пилипенко Людмила Анатоліївна - Кандидат хімічних наук

Пилипенко Людмила Анатоліївна народилася 3.02.1947 р. в м. Києві. Кандидат хімічних наук, доцент.  Закінчила Київський державний університет імені Т.Г. Шевченка в 1970 році хімічний факультет. З 1970 р. працювала на кафедрі аналітичної хімії асистентом, старшим викладачем, доцентом. У 1973 р. захистила кандидатську дисертацію «Хемилюминесцентные реакции люминола и его аналога 1,2-гидрозида 7-аминонафталин дикарбоновой кислотой с перекисью водорода в щелочной среде в присутствии ионов меди (II). Читає спецкурси «Застосування органічних рективів в аналізе», «Фізіко-хімічні методи дослідження комплексних сполуак у розчинах», «Хімія комплексних сполук» для спеціалізацій аналітична хімія та хімічний контроль навколишнього середовища. Наукова діяльністть пов’язана з вивченням хемілюмінесцентних та хромофорних органічних реагентів з метою застосування їх в аналізі. Автор біля 60 науковіх праць, в тому числі 5 авторських свідоцтв на винаходи. Крім того брала участь в роботі 26 наукових конференцій (1 міжнародна). За час педагогічної діяльності брала участь в модернізації спецкурсу “Застосування органічних реактивів в аналізі”, створенні спецпрактикуму “Фізико-хімічні методи дослідження комплексних сполук у розчинах” та спецкурсу “Хімія комплексніх сполук” для спеціалізацій аналітична хімія та хімічний контроль навколишнього середовища. Є співавтором 9 методичних розробок до загальних та спеціальних практикумів.

“Органические реагенты в неорганическом анализе”. Киев, Наукова думка, 1994, с.336 (Соавторы Пилипенко А.Т., Зубенко А.И.)

Соросівський доцент (1995)

Развитие аналитической химии на Украине /Под общ. ред. А.Т.Пилипенко. – Киев: Наукова думка, 1982. – 368 стр. – с.73