Назаренко Олександр Юрійович – професор, доктор хімічних наук

Назаренко Олександр Юрійович народився 30.06.1953 р. в м.Києві. Кандидат хім. наук, професор.. В 1978 р. закінчив хімічний ф-т Київсьгого Державного університету імені Т.Г. Шевченка. З 1978 р. працював: аспірант, ассистент, доцент, професор. У 1978 р. захистив кандидатську дисертацію «Исследования разнолигандных комплексов титана с двумя электроотрицатедьными лигандами и применение их в аналитической химии», а 1993 р. – докторську «Аналітичне застосування ефектів замісника протиіона, розчинника в реакціях макроциклічних лігандів та їх ациклічних аналогів». Читав курс «Аналітична хімія» для студентів біологічного та геологічного факультетів. Спецкурс «Фотометричні методи аналізу», та проводив практичні заняття з студентами хімічного факультету. Основні роботи присвячені розробці методик виділення і визначення конкретних речовин в практично важливих об’єктах, визначенню констант екстракції комплексів з краун-сполуками і різними аніонами, екстракції первинних амінів в протонованій формі, вивченню ефекту утворення катіонних комплексних поверхнево-активних речовин в реакціях неіоногенних  поверхнево-активних речовин з катіонами металів і аніонними високозарядними комплексами. Автор понад 100 наукових робіт. Співавтор монографії  “Клатро-хелаты: синтез, строение, свойства”, К., «Наукова думка», 1992 р., с.236. Підготував 4 кандидата хімічних наук.

“Развитие аналитической химии на Украине” К. наукова думка, 1982р., стор.181

Зараз працює в Університеті Буфало (США)