Мельникова Наталія Володимирівна, доцент, кандидат хімічних наук

Мельникова Наталія Володимирівна народилася  9.12.1942 р. в м.Києві, кандидат хімічних наук, доцент.

Закінчила Київський університет імені Тараса Шевченка у 1964 році . У 1970 році захистила кандидатську дисертацію на тему “Изучение строения комплексов металлов с серосодержащими лигандами”. У 1970 році – старший науковий співробітник кафедри неорганічної хімії. З 1971 року –асистент кафедри хімії і аналізу рідкісних елементів. З 1974 року – старший викладач цієї кафедри, а з 1983 р. – доцент кафедри. З 1990 р. – доцент кафедри аналітичної хімії.

Викладацька робота.

Самостійно розробила курси «Фізичні методи дослідження хімічних сполук» (розділ молекулярної спектроскопії) для студентів хімічного факультету ( загальний курс), а також спецкурс « Методи дослідження будови речовин» для студентів кафедри хімії і аналізу рідкісних елементів. Відповідні курси читала і проводила практичні заняття з студентами 3-5 курсів хімічного факультету У 1971-1974 роках викладала хімію  слухачам рабфаку хімічного і біологічного факультетів

Читала курси «Теоретичні основи квантової хімії»,  «Радіохімія» і проводила відповідні практичні заняття з студентами 4 курсу хімічного факультету. Проводила практичні роботи:

з курсу «Аналітична хімія» зі студентами хімічного, біологічного, географічного факультетів, а  також студентами вечірнього відділення хімічного факльтету;

Наукова робота була присвячена вивченню будови сірковмісних лігандів та їх комплексних сполук з металами методами квантової хімії, молекулярної спектроскопії,  магнітно-резонансними методами. В останні роки розробляла методики визначення малих кількостей металів із застосуванням кінетичних методів аналізу На протязі багатьох років була  Вченим Секретарем секції аналітичної хімії  Товариства ім.. Д.І . Менделєєва.

Автор 70  наукових робіт, з них - 3 методичних посібники.

1. Учебное пособие «Элементы колебательной спектроскопии и их применение в химии». Для студентов химического факультета.Киев, КГУ, 1983 г. ( 5 п. л.).
  2. Пособие « Методические указания к самостоятельной работе над курсом «Физические методы исследования химических соединений» [Тема: «Правила отбора в колебательных спектрах молекул и кристаллов, основанные на симметрии». Для студентов химического факультета .Киев. КГУ.1990. (5 п.л.).
  3.  Посібник «Методичні рекомендації до виконання лабораторних робіт з аналітичної хімії (для студентів біологічного та географічного факультетів)» Київ. ВЦ «Київський університет» 1998.

Н.В.Мельникова завжди активно займалася громадською діяльністю. Багато років працювала у редакції факультетської газети «Радянський хімік»,  була профоргом кафедри, а також зам.голови профспілкової організації факультету. Багато років відповідала за курси підвищення кваліфікації вчителів Києва.