Кучеренко Нікандр Іонікійович (17.11.1902-9.09.1976) – доцент, кандидат хімічних наук.

Кучеренко Нікандр Іонікійович народився 17.11.1902 р.  у с. Бужанка Лисянської волості Звенігородського повіту Київської губерні - тепер с.Бужанка Лисянського району Черкаської області. Помер 9.09. 1976 р. в м. Києві, похований на кладовищі Берковці, кандидат хімічних наук, доцент. У 1935 році закінчив Київський університет імені Тараса Шевченка. Після війни працював в університеті на кафедрі аналітичної хімії. У 1954 році захистив кандидатську дисертацію на тему “Классификация вод Донбасса и методы их смягчения для паросилових установок”. Основні роботи присвячені титриметричним методам аналізу. Читав нормативні курси: “Аналітична хіиія” для студентів біологічного факультету, “Методика викладання хімії в школі” для студентів хімічного та біологічного факультетів. Автор біля 40 наукових і науково-методичних робіт. Багато уваги приділяв роботі з вчителями. Написав  4 посібники для вчителів середніх шкіл. У 1933-34 р.р. працював начальником табору на Десні в районі села Новосілки для спасіння вчителів-дистрофіків під час голодовки.

Посібник “Хімічний аналіз” К.: радянська школа, 1961

Посібник “Саморобні прилади для шкільного хімічногоо експерименту” К.: Радянська школа, 1957

“Практичні та лабораторні заняття з хімії в середній школі” К.: Радянська школа, 1964

“Развитие аналитической химии на Украине” К. наукова думка, 1982р., стор.100.