Гончаров Андрій Іванович ( 1905-1979) – доцент, кандидат хімічних наук

Гончаров Андрій Іванович народився 4.12.1905 році в селі Корюківка, Олександрівської волості, Сосницького повіту,  Чернігівської губернії, тепер м. Корюківка, Корюківського р-ну, Чернігівської обл.. Помер в серпні 1979 р. похований у м.Києві на Байковому кладовищі. Кандидат хімічних наук, доцент. У 1930 році закінчив Київський політехнічний інститут. У 1951 році захистив кандидатську дисертацію (тема дисертації була закритою і стосувалась інертних газів). У 1933-34 р.р. працював за сумісництвом асистентом кафедри неорганічної хімії КГУ. Після війни працював в Київському інституті кінематографії, виконуючи обов’язки зам. директора електротехнічного факультету та старшого викладача хімії. З 1953 року працював в Київському  держаному університеті імені Т. Г. Шевченка. Викладав нормативний курс «Хімічна технологія» для студентів хімічного факультету, а також створив відповідний практикум. Наукові інтиреси пов язані з дослідженням екстракції комплексних сполук цирконію та гафнію з фторид-іонами з метою їх розділення. У 1974 році став пенсіонером, але продовжував працювати старшим науковим співробітником кафедри. Написав ряд  посібників і підручників з хімічної технології- “Хімічна технологія” ч.1,2, Київ, Вища школа, 1980, с.280, “Хімічна технологія, практикум”, Вища школа, Київ, 1982 р., с.240, “Довідник для вступників до ВУЗів”, Київ, Вища школа, “Довідник з хімії”, Вища школа, Київ, 1974 р., с.303.