Гаврилова Ельза Федорівна – доцент, кандидат хімічних наук

Гаврилова Ельза Федорівна народилася 21.10.1933 року в с.Потієвка, Потієвського р-ну, Житомирської області, кандидат хімічних наук, доцент. У 1956 році закінчила Київський державний університет імені Т.Г. Шевченка, спеціалізація – аналітична хімія. Навчалась в аспірантурі при кафедрі аналітичної хімії (1964-1967 рр). Працювала на кафедрі аналітичної хімії асистентом (1967- 1976 рр.), доцентом (1976- 1993 рр.). У 1972 р. захистила кандидатську дисертацію “Изучение реакций комплексообразования РЗЭ с оксикислотами и некоторыми аминами и использование их в анализе”. Наукова діяльністть пов’язана з дослідженням комплексоутворення металів з оксикислотами, екстракції різнолігандних комплексів металів з оксикислотами і амінами, розробці екстракційно-фотометричних методик визначення елементів. Читала курс «Аналитична хімія» для студентів хімічного, біологічного та геологічного факультетів; спец практикуми: «Мікроаналіз» та «Технічний аналіз». Опубліковано більше 30 наукових робіт, отримала 2 авторських свідоцтв на винахід. Крім того брала участь в роботі 15 наукових конференцій. Є співавтором 2 методичних розробок до загального та спеціального практикумів.

Нагороджена медалями “В память 1500-летия Киева” (1982 р.) і “Ветеран праці”(1989 р.).